Kaip tapti donoru

Išsiimti organų donorystės simbolį – donoro kortelę

Prasmingiausia, ką galite padaryti jau dabar, tai išsiimti donoro kortelę. Tapę kortelės turėtojais, jūs duodate sutikimą dėl savo organų donorystės po mirties, ir šio sprendimo be jūsų žinios niekas negali pakeisti. Jei dėl kokių nors priežasčių ateityje persigalvotumėte, savo sutikimą visada galėsite atšaukti.

Šiandien Lietuvoje yra daugiau nei 500 laukiančiųjų savo organo donoro. Ir jūs galite jiems padėti.”

Šiandien donoro kortelę galima išsiimti labai paprastai ir greitai. Viskas, ką reikia padaryti, tai prisijungti per elektroninius valdžios vartus ir užpildyti sutikimą. Užtruksite tik kelias minutes.  Tai galite atlikti paspaudę šią nuorodą http://ntb.lrv.lt arba paspaudę  ant organų donoro kortelės nuotraukos.

Taip pat bet  kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje (poliklinikoje, ligoninėje ir kt.) arba savo šeimos gydytojo kabinete jūs galite raštu užpildyti sutikimą dėl organų donorystės. Tai padaryti ir donoro kortelę gauti yra kviečiama ir specialių organų donorystės renginių metu, jei šalia yra gydytojas, galintis priimti užpildytą prašymą.

Pasirašydami sutikimą dėl organų donorystės po mirties, jūs galite nurodyti, kokius organus norite dovanoti.

Daugiau informacijos bei organų donorystės sutikimą galite rasti čia 

Pakalbėti su artimaisiais

Jei kortelės dėl kokių nors priežasčių neturite galimybės išsiimti, jūs vis tiek galite tapti donoru po mirties ir padovanoti kažkam antrą gyvenimą. Bet tik tuo atveju, jei su jūsų organų dovanojimu sutiks jūsų artimieji. Todėl, jei tikite donorystės idėja, pasikalbėkite su jais apie tai jau dabar. Juk būtų apmaudu, jei jūsų įsitikinimai ir gražūs norai taip ir liktų tik norais.

Skleisti donorystės idėją

Daugelis tų, kurie iš pirmo žvilgsnio netiki donorystės idėja, taip galvoja tik todėl, kad tiesiog apie tai nėra susimąstę. Todėl kiekvienas žodis apie donorystės prasmę, ištartas kolegai, bičiuliui, tėvams ar kitiems artimiesiems, – jau yra didžiulė jūsų pagalba tiems, kurie kiekvieną dieną gyvena kaip paskutinę.